Принципи навчання

Розум дитини знаходиться на кінчиках її пальців
В.О. Сухомлинський

Навчання за програмами ТС "Винахідник" спрямоване, перш за все, на розвиток

Основним навчальним принципом програм ТС "Винахідник" є принцип «Навчання через дію». Навчання через дію відбувається тоді, коли дитина створює реальні речі  в матеріальному світі і одночасно набуває знань.

Тобто, знання створюються в результаті діяльності. Відбувається циклічний процес: заново набуті знання дозволяють дитині створювати ще більш складні речі в реальному світі,  які в свою чергу приносять додаткові знання, і так далі по циклу.

Кожне завдання реалізує циклічну модель, яка базується на чотирьох освітніх складових: взаємозв’язку, конструюванні, рефлексії та розвиткові.

Взаємозв’язок – ключовий принцип навчання через дію. Досліджено, що діти краще навчаються, якщо вони можуть поєднати новий досвід з уже набутим або зробити його стимулом до нового етапу навчання та пізнання. На цьому етапі діти отримують завдання з реального життя.

Конструювання – цей принцип передбачає і створення моделей, і генерування ідей. Учні поєднують знання та розуміння. Їм пропонуються особливі завдання, які заохочують їх планувати та після цього створювати моделі власної конструкції, які здатні вирішити поставлену задачу.

Рефлексія  – осмислення того, що зроблено,створено, модифіковано; пошук словесного формулювання отриманого знання, способів представлення результатів набутого досвіду, шляхів його застосування в комплексі з іншими ідеями та рішеннями.

Розвиток – підтримка творчої атмосфери, задоволення від успішно виконаної роботи реалізуються  при виконанні більш складних завдань. Це сприяє поглибленню отриманого досвіду, розвитку творчих та дослідницьких навичок.

Найкращими умовами для здобуття учнями  знань є «будівельні матеріали», які використовуються для навчання, а також сприятливе освітнє середовище, в якому дані матеріали застосовувалися б найбільш ефективно. Такими «будівельними матеріалами»  є навчальні набори, а освітнім середовищем – заняття по програмі ТС "Винахідник".

Вони базуються на практичному підході до навчання, тим самим заохочують дітей до навчання, створюють атмосферу пізнання, дослідження та пригод. 

Мобільний додаток
+380 (44) 490-90-80
© vynahidnyk.org 2008-2019
Всі права застережені. Розробка сайту - Exipilis